Covid-19 přestal být smrtelnou nemocí

Můžeme se vrátit k normálnímu životu, obejmout naše blízké a radovat se, protože Covid-19 přestal být smrtelnou nemocí. Prokázaly to studie tří nezávislých amerických skupin a jedné z Dánska. 1,2,3,4)

Co se zjistilo?

Pandemii živí a udržuje v chodu přesvědčení, že SARS-CoV-2 je tak nový virus, že ho náš imunitní systém není schopen rozpoznat a díky tomu infekce člověka zabije dříve, než stihne jeho imunitní systém zareagovat. A proto je také nutné celý svět očkovat.

Nové vědecké práce však tento předpoklad vyvracejí. Jak?

Jedním ze způsobů obrany imunitního systému je tvorba protilátek. Vytvářené protilátky jsou různého typu: IgM, IgG, IgA atd.
Pokud se imunitní systém setká s novým, dosud neznámým virem, trvá mu přibližně 3-4 týdny, než protilátky vyrobí a vyrobí protilátky typu IgM.
Pokud však imunitní systém zná virus z dřívějška, pak díky paměťovým buňkám vyrobí protilátky rychle a vyrobí protilátky typu IgG a IgA.

Otázka tedy zní:

Je náš imunitní systém skutečně slepý vůči novému (takzvanému novému) viru SARS-CoV-2, nebo ho umí včas rozpoznat a zareagovat na něj?

Odpověď lze zjistit po provedení dvou kroků:
a) vstříknout virus (nebo jeho gen) do těla
b) sledovat, za jak dlouho a jaké protilátky imunitní systém vytvoří

A tyto kroky provedly a výsledky zveřejnily tři nezávislé americké výzkumné skupiny. Jejich studie odpovídají na dvě otázky:
Byla tvorba protilátek rychlá, nebo pomalá?
Pokud byla rychlá, byly to protilátky typu IgG a IgA, nebo typu IgM?
Podle pandemické teorie by měla tvorba protilátek trvat dlouho a zákonitě by to měly být protilátky typu IgM, protože se jedná o nový virus a imunitní systém je vůči němu „slepý“ (jinými slovy vůbec ho nezná).

Vědci měřili každý den výskyt protilátek v krvi u očkovaných lidí. Výsledek? U všech očkovaných se objevily protilátky typu IgG a IgA, a to během několika dní po očkování.
To je nesporný důkaz, že imunitní systém virus SARS-CoV-2 zná a že si ihned „vzpomněl“.
Všichni očkovaní již měli vůči tomuto viru imunitu! Očkování tedy vůbec nepotřebovali!

Jak si mohl imunitní systém vzpomenout u lidí, kteří oficiálně neprodělali Covid-19?

Virus vstupuje vždy hlavními dveřmi – přes hrdlo. U mnoha lidí se dostal do krku a byl odražen. Imunitní systém však již má ve své paměti tento virus. A při dalším setkání reaguje ihned rychlou tvorbou protilátek typu IgG a IgA.

Přítomnost protilátek v krvi není skutečným měřítkem naší imunity. Náš imunitní systém totiž není marnotratný a nevysiluje se zbytečnou tvorbou protilátek v době, kdy je nepotřebujeme. Rozhodující je, zda má v archivu správnou informaci a zda si dokáže „vzpomenout“ a rychle protilátky vyrobit.

A Dánové prokázali, že víc jak 99 % lidí má již ve svém archivu poklad – informaci pro tvorbu IgG a IgA protilátek proti SARS-CoV-2 a mohou tyto protilátky v případě potřeby ihned mobilizovat.

A co mutace koronaviru? Jsou nebezpečné?

Vysvětlíme si to na příkladu. Viry mají nástroj, pomocí kterého si otevírají dveře do našich buněk, aby se dostali dovnitř a mohli se množit. Představte si ho jako čelist krokodýla. Protilátky imunitního systému vtisknou do těchto čelistí roubík a zabrání jim kousat.
Různé viry mají různé čelisti a potřebují různé roubíky. Pravé chřipkové viry (influenza) dokážou při mutaci vyměnit celou čelist, takže protilátka již není schopna jim nasadit roubík. Klíč nepasuje do zámku. Proto mutace pravé chřipky mohly způsobit skutečné ničivé pandemie.
To však koronaviry nikdy nedokážou. Jediné, co mohou, je změnit tvar zubů v čelisti. A to nestačí k oklamání imunitního systému. Roubík do takové čelisti stále pasuje. A to platí pro všechny varianty koronaviru.
Nevěřte proto, když někdo bude říkat, že nejste proti novým variantám koronaviru imunní. Nemluví pravdu.

Závěr – dobrá zpráva:

Zveřejněné studie dokazují, že jsme již dosáhli kolektivní imunity, neboť víc jak 99 % lidí reaguje na SARS-CoV-2 tvorbou specifických protilátek typu IgG a IgA. Pandemie jako smrtelné ohrožení lidstva už neexistuje.
Můžeme se vrátit k přátelům, obejmout zase beze strachu naše blízké, vrátit se k normálnímu životu a radovat se.

Z výše uvedených studií však vyplývají další otázky a závěry.
Otázka: Proč dál pokračují opatření, jako je nošení respirátorů, testování, rozestupy atd.?
Druhý závěr je velmi znepokojující zpráva. A ta je tak znepokojující, že je možná ještě důležitější než ta dobrá zpráva. O tom si povíme v pokračování článku.

Tomáš Kašpar


1) https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciab465/6279075

2) https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0249499

3) https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(21)00706-6?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0092867421007066%3Fshowall%3Dtrue

4) https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352396421002036

Komentáře
 1. Jiří Kubů napsal:

  Toto je velmi skvělý a pravdivý článek.
  Děkuji za něj.

 2. pavel napsal:

  hm… škoda… internet je plnej toho že ten virus neexistuje nebot nebyl izolován – nebyl izolován = nelze udělat pcr ani antigenní test === covid je vydáván za rýmu / chřipku.

  • Tomas Kaspar napsal:

   Na internetu je mnoho dohadů. Já se zabývám fakty. SARS-CoV-2 je především počítačově simulován a je rozhodně zajímavé, že na něj tvoříme protilátky. O tom budu ještě psát. PCR test je kapitola sama pro sebe a vyžadoval by samostantý článek.

 3. Jan Novotný napsal:

  Dobrý den,
  Můžeme tedy čekat v čes.jazyce tu další zprávu nebo je to ukryto v těch anglických odkazech.Děkuji a moc Vás zdravím

  Jan Novotný

 4. Milan Koten napsal:

  Vřele děkuji za tuto zprávu. Milan Koten

 5. Miloslav Havlík napsal:

  No to je hezké,ale mám přátele zdravotníky a všichni mi potvrdili,že pacienti,kteří se u nich léčili na Covid umírali.Buď na Covid a nebo s Covidem.Ano,vesměs to byli senioři s různými nemocemi,ale umírali tam i mladí lidé a dokonce i sportovci.Jestli má očkování smysl to nevím,ale mám známého,kamaráda,který je profesorem medicíny a který mnoho let působil v Americe.Nyní se přestěhoval zpátky do Česka.Ptal jsem se ho zda se mám nechat očkovat.Řekl mi že ano ať se nebojím.A nemá na tom žádný finanční zájem a je už pár let v penzi.Takže se se nechal očkovat a kupodivu ještě žiji a žádný problém.Konspirátoři tvrdí opak.Tak kde je pravda?

  • Tomas Kaspar napsal:

   Nerozebírám v článku co bylo, ale kam jsme se dostali. Dnes je situace jiná a o tom je tento článek.

 6. Ján napsal:

  Tieto informácie potvrdzujú tvrdenia mnohých iných odborníkov, ktorí stále nie sú „v kurze“ (MUDr. Peková, Prof. Beran…). Predpokladám, že v ďalšom pokračovaní, na ktoré sa už teším, odhalíte to, čo nám triezvo mysliacim, je dávno zrejmé. Ďakujem za Vašu prácu a za ďalšie cenné rady.

 7. Beneš Jiří napsal:

  Proč tedy tolik lidí umřelo? Když měli v sobě tu informaci?

  • Tomas Kaspar napsal:

   Vy mluvíte o minulosti, já hovořím o tom, kam jsme se nyní dostali, že jsme dosáhli tzv. „imunity stáda“, což je podle vakcinologů a úřadů situace, kdy se již nemoci není třeba obávat.

 8. Ivan Petroušeek napsal:

  Protože chodíme každý týden za babičkou (92 r.) do domkova pro seniory,jsme s mojí paní již druhým rokem každý týden testováni,střídavě antigením způsobem,jindy PCR,jak nám to termínově optimálně vychází. Ještě ani jednou jsme nebyli pozitivní,ačkoli se nikterek neizolujeme,prakticky každý den jedme do města někam na kávu,běžně na nákupy do Globusu či jiného super marketu. Minilý týden jsem se rozhodl pro test na protilátky za 500.-Kč,abych věděl o své imunitě více. Ačkoli mi bylo při náběru krve v 7,25hod. avizováno,že výsledek může být,resp. bude mezi 24-48 hodinami oznámený e-mailem, ale již za dvě a půl hodiny 10,00,tedy v deset hodin dopol.,mi z laboratoře Privamed přišel výsledek,že jsem negativní,tedy že nemám protilátky žádné. Osobně jsem přesvědčený,že to není v pořádku,protože z naší polikliniky v Plzni-Doubravce se vzorky nejprve odváží přes pů města do laboratoře Privamedu. Jaký je názor odborníků?

  • Tomas Kaspar napsal:

   Jak jsem psal v článku, o vaší imunitě nerozhoduje množství protilátek, nýbrž vaše paměťové buňky, zda mají o viru informaci. A testování paměťových buněk se nedělá, protože je to moc drahé. O tom, jak se popasujete s nemocí vždy rozhoduje to, jak máte silný imunitní systém.

   • František Jaroš napsal:

    Dobrý den pane Kašpar,
    všechno, co nám sdělujete, je pravda. Já čerpám z knih od Prof. Dr. Sucharit Bhakdiho a prozatím jsem přečetl dvě jeho publikace: Corona, Fehlalarm? a Corona unmasked a nedávno jsem sledoval jeho přednášku o očkovacích látkách a naší imunitě a říká přesně to, co jste Vy napsal. Nečerpáte náhodou z jeho zdrojů?

    • info@akademieuspechu.cz napsal:

     Dobrý den,
     Prof. Dr. Sucharit Bhakdi je světově uznávaný odborník a velmi si ho vážím. Slyšel jsem některé jeho přednášky a máme shodné pohledy a postoje. I jsem se od něj hodně naučil. 🙂 Čerpám však z mnoha různých zdrojů.

 9. Dobrý den,
  další odkazy (pokračování článku) mi nejdou přeložit do češtiny. Děkuji

  • Tomas Kaspar napsal:

   Nepřekládal jsem články. Odkazy nejsou pokračování článku, jsou to odkazy na vědecké práce těch týmů, o kerých píši. A tyto práce jsou pouze v angličtině.

 10. Stanislav Taras napsal:

  Dobrý den,
  kdy se dočkáme pokračování vašeho článku?
  Každou informaci od vás hltám a to nejsem fanatik.
  Jen jsem šťastný-že se našel člověk,který skrze fakta,která se běžně nezveřejňují,
  se dozvíme kus pravdy o šílenství,které se rozpoutalo….

  • info@akademieuspechu.cz napsal:

   Právě dokončuji pokračování a pracuji na shrnutí přehledu faktů, aby nezanikaly v záplavě jiných informací.

 11. Štemberová Jitka napsal:

  Dobrý den
  děkujeme za zveřejnění informací,které jsou pro nás nesmírně cenné.Budu sledovat Vaše články.Hlavně se musí zastavit ta nesmyslná vakcinace.Spousta lidí si bohužel myslí ,že to je spása..Nemohou se dostat k patřičný informacím.
  Hezký den
  Štemberová..

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.